ds – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Tемелно освежување за луксузниот DS 7 Crossback

Освежениот 7 Crossback на луксузниот бренд DS доби освежување кое вклучува и нова E-Tense 4×4...

DS E-Tense Performance е електричен концепт со луди 815 коњски сили!

Луксузниот бренд на Stellantis го претстави E-Tense Performance – целосно-електричен суперавтомобил со...

Францускиот претседател ќе се вози во специјално-подготвен DS 7 Crossback Élysée

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се вози во специјално-подготвена (и продолжена)...

Alfa Romeo, DS и Lancia започнуваат заедно да развиваат нови модели

Stellantis одобри заедничко развивање на нови модели за премиум брендовите Alfa Romeo, DS и Lancia.

ПРЕМИЕРА: Претставен новиот премиум DS 4!

Премиум огранокот на PSA, односно Stellantis тукушто го претстави својот најнов модел – новиот DS...

Европско деби на знаменосецот на DS – големиот и луксузен DS 9!

Луксузниот огранок на PSA – DS Automobiles ги отвора нарачките за својот знаменосец – големиот...

ПРЕМИЕРА: DS 9 е новиот француски знаменосец!

Французите не се откажуваат од големите седани – и тоа го докажуваат со новиот знаменосец...

Премиум дивизијата на PSA станува побогата – претставен DS3 Crossback

DS3 Crossback на DS дивизијата на PSA е кросоверот со кој оваа дивизија ќе се обиде да ги одвлече...

Брендот DS ќе лансира по еден модел на секои 12 месеци во наредните шест години

Веднаш по претставувањето на DS7 Crossback, Францускиот бренд ги објави своите амбициозни...

DS и официјално го претстави својот прв SUV – новиот DS 7 Crossback!

Само неколку дена пред официјалната премиера во Женева, DS го претстави својот прв вистински...

PSA групацијата ги објави резултатите од тестовите за реална потрошувачка

Француските производители го остварија ветеното и објавија резултати од тестови на...

DS во Женева ќе го претстави електричниот E-Tense

Луксузниот огранок на Citroen во Женева ќе претстави електрично спортско купе!

Претставен освежениот DS 3

Луксузната гранка на Citroen го претстави освежениот DS 3 кој сега визуелно е поблиску до...

Освежен DS 4, претставена и Crossback варијантата!

Како што забележувате, во DS 4 веќе го нема името Citroen, ниту пак некаде на автомобилот го има...