continental – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Continental го покажа транспарентениот инфозабавен дисплеј направен од Swarovski кристали

Дисплејот со кристали користи самоосветлена microLED технологија за прикажување на информации...

Македонска премиера на новите Continental PremiumContact 7!

На денешната презентација на летното портфолио на Continental, нашите пријатели од Мотоцентар ни...

CARclub Интервју: Vilmos Tokaji и Tim Schäfer од Continental – „Continental не препорачува купување или користење веќе користени пневматици!“

Имавме одлична можност да зборуваме со претставници на Continental и да добиеме одговори на...

Continental WinterContact TS 870 добија високи оцени од германскиот Auto Motor und Sport и британскиот Auto Express

Глобално-познатите Auto Motor und Sport од Германија и Auto Express од Велика Британија ги објавија...

Continental е прогласен за Производител на Пневматици на Годината според TTI

Магазинот кој ја покрива индустријата за производство на пневматици – Tire Technology International...

Новите Continental SportContact 7 се најдобри според британскиот EVO Magazine

Британскиот Evo Magazine го искористи тест-центарот на Continental во Тексас за да ги испроба лимитите...

Новите Continental UltraContact – Создадени за издржливост!

Благодарение на новата YellowChili компонента, новите UltraContact пневматици на Continental ветуваат...

Новите Continental SportContact 7 доминираат на тестовите за пневматици!

Новите пневматици со ултра-високи перформанси на Continental – SportContact 7 – доминираат на...

Continental го претстави својот концепт за одржливи пневматици

Во време кога сите производители посветуваат многу внимание на одржлива мобилност и...

Continental PremiumContact 6 се Best in Test според германскиот ADAC

Покрај признанието од германскиот клуб на автомобили – ADAC – Continental доби признанија и од...

Continental WinterContact TS 860 се најдобри зимски пневматици според германскиот Auto Bild

Зимските пневматици на Continental – моделот со ознака TS 860 – освоија победа во тест на...

Continental SportContact 6 се најдобри според германскиот Sport Аuto магазин!

Германскиот Sport Аuto спореди 9 различни спортски пневматици и Continental SportContact 6 беше...