full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Галерии

Несекојдневно: Off-road искуство со Nissan Navara!

По повод пристигнувањето на новата Nissan Navara во Македонија, македонскиот импортер...

ФОТО + ВИДЕО: Мега-галерија од Втората Изложба на Автомобили и Моторцикли – АСУЦ

Денес се одржа вториот авто-мото собир организиран од АСУЦ „Боро Петрушевски“ во Скопје, а...

МЕГА ГАЛЕРИЈА: 11-та Меѓународна Изложба на Историски Возила

Пред неколку дена ја најавивме изложбата, а денес ви пренесуваме мега-галерија од...

ГАЛЕРИЈА: Стјуардесите на Mercedes-Benz и Мак Аутостар!

Неделава е актуелна промоцијата на новата Mercedes-Benz E-Class во Македонија, а ние ви пренесуваме...

Визијата за легендарни дрифт машини на Кајзајл Салим

22-годишниот Британец Кајзајл Салим во виртуелна реалност го оживеа неговиот сон за...

Овој беспрекорен Mercedes-Benz 540 K Special Roadster се продаде за 9.9 милиони долари!

Иако наддавањето за овој извонреден автомобил од 1937-ма година започна на „само“ 5 милиони,...

Галерија: Модерни рели автомобили кои сонуваме да ги видиме

Светскиот рели шампонат се подготвува за уште една возбудлива сезона, а овие неверојатни...

CARclub Галерија: 34ти Бузетски Дани!

Благодарение на Игор Христовски ви пренесуваме одлична галерија од настаните во Бузет...

CARclub Галерија: Mercedes-Benz 170S од далечната 1951-ва година!

Ретка привилегија е воопшто да се види еден ваков примерок, а ние имавме можност одблиску да...

CARclub Галерија: Прекрасното BMW E21 на Никола Војновски!

Никола Војновски, познат и како ExtremeBt, е веќе неколку пати гостин на нашите страници – а...

CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

Деновиве низ нашиот главен град се движеше вистинска егзотика – McLaren MP4-12C – а ние имавме...

МЕГА ГАЛЕРИЈА: 10-та Изложба на Историски Возила во Скопје!

Тукушто заврши 10-тата Изложба на Историски Возила во Скопје, а ние ви ја пренесуваме...

Мега Галерија: Car Show Gevgelija 2015!

Вчера бевме во Гевгелија, на еден од најголемите автомобилски настани во Македонија –...

ГАЛЕРИЈА: Изложба на Класични Автомобили – Битола 2015

Викендов во Битола се одржа сега веќе традиционалната изложба на класични автомобили, а ние...