Среќен роденден Буба Клуб Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Среќен роденден Буба Клуб Македонија!

Минатиот викенд еден од најактивните македонски авто-клубови – Буба Клуб Македонија – го прослави својот седми роденден!

Фановите на легендарната Volkswagen Буба имаат свој македонски клуб – кој воедно е еден од најактивните авто-клубови во Македонија. Тие минатиот викенд го прославија својот седми роденден, во придружба на многу пријатели и гости. Им го честитаме роденденот – само напред дечки!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.