Новитети – Страница 186 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Премиера: Peugeot 4008

Повеќе од очигледно е дека Peugeot сериозно се подготвува за авто-салонот во Женева. Покрај 208 GTi,...

Познати цените за Volkswagen Up во Македонија!

Импортерот на Volkswagen, Audi и Skoda за Македонија ги објави и официјалните цени за малиот VW Up со три...

BMW претставува: M Performance каталог!

Покрај M моделите и M Sport пакетите, сега BMW ќе нуди и M Performance делови, кои вклучуваат и...

Свежи фотографии од новиот Kia Cee’d

Хечбекот на Kia се докажа како популарен и успешен автомобил, па затоа Корејскиот...

Премиера: Audi RS4 Avant

Audi го претстави својот најнов адут, а тој може да се пофали со V8 мотор, 450 коњски сили, погон на...

Audi TT RS Plus – Сериозно близу до R8!

Кога на веќе брзото TT RS ќе му додадете уште 20 коњски сили, со своите вкупно 360, AUDI TT RS Plus е...

Tesla Model X – Електрична иднина?

Tesla е еден од оние производители на електрични автомобили кој успева да го привлече нашето...

Премиера: BMW M6!

560 коњски сили, 680 Nm, 4.2 секунди – тоа се најважните бројки!

Opel Corsa Kaleidoscope Edition

Малата Corsa се продава од 2006-та, и иако доживеа еден фејслифт, со цел да одржи интерес за...

Премиера: CITROËN C4 Aircross

Новиот C4 Aircross ќе ја доживее својата премиера на авто-салонот во Женева. Но пред да се случи...

Претставени Elantra Coupe и Elantra GT за Американскиот пазар!

Elantra GT ни е веќе познат модел кој ќе се продава како Hyundai i30 на нашиот пазар, но навистина е...

Aston Martin V12 Zagato: Скапа Убавина

Кога ќе се појави нов (или нова изведба на) Aston Martin, сите вљубеници во автомобилите мирно...

Освежен Nissan 370Z!

Nissan го претстави фејслифтираниот 370Z. Освежувањата се ситни и на прв поглед неприметливи, но...

Претставено и новото Fiat Punto!

Fiat продолжува со серијата нови модели, како и освежувања на постоечките. Најновиот модел чии...