Volkswagen Phaeton Premium – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen Phaeton Premium

Volkswagen малку ќе го дотера својот најлуксузен седан – Phaeton. Да видиме што вклучува Premium изведбата.

Ексклузивната Premium верзија носи со себе новi седишта во внатрешноста, на кои комфортот им е единствената цел. Заедно со ова, доаѓаат и нови материјали во внатрешноста како и цела низа сигурносна опрема – Cruise Control, Dynamic Light Assist, како и технологијата која ги распознава сообраќајните знаци. Потоа, доаѓаат мерачот на притисок во гумите, задната камера како и аларм.

Phaeton Premium освен поголеми, 18-инчни фелни не добива некои позначајни промени на надворешноста по кои ќе се разликува од „обичниот“ Phaeton.

Premium изведбата ќе биде достапна за целата понуда на Phateon.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.