Новитети – Страница 188 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

„Истекоа“ фотографии од новиот SL на Mercedes!

Пред само неколку часови на Интернет се појавија „истечени“ фотографии од новата...

Премиера: Bentley Continental GT V8

Во обид да понуди „поекономична“ верзија од своето огромно купе, Bentley ќе го нуди Continental GT и...

Официјално: BWM 6-Series Gran Coupe

Приказната за купе-седаните со четири врати ја започна Mercedes со CLS, а ја продолжи Volkswagen со Passat...

Godzilla во тренерки

Го чекавме GT-R… Го дочекавме… Сега, „ни криви, ни должни“ речиси редовно добиваме убави...

Playstation на тркала

Новата апликација “Driving Excitement” развиена за MINI Connected информативниот систем, нуди едно...

Subaru BRZ GT300 – Премиера на тркачките патеки!

Веќе ја видовме премиерата на Subaru BRZ, но денес ќе го видиме премиерно GT300 моделот, кој ќе се...

Hennesey Venom GT Spyder

Имате 1.1 милиони долари за трошење? Hennesey ќе ви ја даде нивната визија за тоа како треба да...

Ferrari 599XX Evo – За оние со премногу пари!

Кога Ferrari ќе ја прикачи придавката Evoluzione (или скратено, само Evo), тогаш целиот автомобилски...

Honda EV-STER: Спортист за иднината; Honda CR-Z iCF оди во производство!

Инженерите на Honda не губат време. Откако ни го покажаа Small Sports EV концептот, сега го гледаме...

И официјално – Subaru BRZ!

Имаме некое претчувство дека новото спортско купе на Subaru ќе биде многу популарно во...

Toyota GT86 – Конечно да го видиме новото купе!

По неколку концепти и неколку години прикажување на тие концепти, Toyota конечно ја претстави...

Subaru ти дава крииилјаааа!

Можеби изгледа како да е производ од некој „влажен сон“ на Квазимодо, но нема збор, Subaru Impreza...

Промовиран Audi Q3 во Македонија!

Импортерот на AUDI за Македонија го претстави новиот AUDI Q3 – компактниот SUV со големи

Претставен Passat Alltrack – off-road верзија на Германската лимузина!

Volkswagen го прикажа Passat Alltrack – кој слично на Allroad моделите на Audi треба да понуди off-road...