Новитети – Страница 185 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Освежување и за Renault Megane!

Борецот на Renault во компакт класата го доби своето mid-life освежување. Новите мотори и Visio...

Фејслифт и за Toyota Aygo!

Сосема очекувано, денес го глеадме и фејслифтот на минијатурниот Toyota Aygo. Третиот „брат“ од...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....

Фејслифтирани Peugeot 107 и Citroen C1!

Француското дуо Citroen C1 и Peugeot 107 го добија својот втор фејслифт. Освежени и затегнати, спремни...

Opel Insignia Cross Four

Предвиден да биде сериозен конкурент на новиот Passat Alltrack, Insignia Cross Four е новиот борец на Opel во...

Matte финиш… Бидејќи така треба!

Баш кога си помисливте дека „металик“ бојата на вашето милениче изгледа кул, трендовите се...

Mercedes E300 & E400 BlueTEC Hybrid

Ќе признаеме од самиот почеток дека не сме големи фанови на хибридните возила.. Но кога нешто...

Hennessey 2013 HPE800 Twin Turbo Jeep Grand Cherokee SRT8

Го прочитавте сето тоа? Одлично, сега да ви објасниме за што всушност станува збор!

Faralli & Mazzanti Evantra – Нешто ново!

Од време на време има денови кога ќе видиме нешто навистина ново, и навистина ќе се...

Audi A1 Quattro – Џебна ракета!

Откако го негираше постоењето на овој модел, Audi денес и официјално го претстави A1 Quattro....

Donkervoort D8 GTO – Што по ѓаволите е ова?

Donkervoort Automobilen е Холандска компанија која произведува навистина уникатни автомобили. Колку...

Alfa Romeo 4C пристига во 2013, за „само“ 45.000 фунти!

Новото спортско купе со кое Alfa Romeo треба повторно да се пробие на Американскиот пазар ќе...

Mercedes SL – Официјални податоци & видеа!

Откако ги видовме „протечените“ фотографии, а потоа и поквалитетните официјални...

Панорама: Новата Fiat Panda

Ако инженерите од Fiat знаат нешто да го направат добро, тоа е да направат мало градско возило...