Новитети – Страница 182 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Citroen DS4 Racing – Нов урбан тркач!

Утринава Citroen го прикажа новиот DS4 Racing! Судејќи по одличниот DS3R, најавите за 1.6-литарски...

И Fiat групацијата подготвена за Женева

Како што се доближува стартот на авто-салонот во Женева, гледаме дека сите производители се...

Протекоа фотографии од новата генерација Audi A3!

Неколку фотографии кои целосно го покажуваат дизајнот на новиот Audi A3 „протекоа“ на...

Претставен Mercedes Benz SL63 AMG!

Врвниот модел од SL-класата на Mercedes Benz може да се пофали со 5.5-литарски, твин-турбо V8 мотор со...

Maserati Granturismo Sport – 460 коњски сили во прекрасно, Италијанско пакување!

Maserati е еден од оние подзаборавените, и често игнорирани брендови. Но реалноста е дека тоа не...

Освежен Aston Martin V8 Vantage!

Секогаш кога треба да напишеме нешто за Aston Martin имаме насмевка од уво до уво!

Премиера: Peugeot 4008

Повеќе од очигледно е дека Peugeot сериозно се подготвува за авто-салонот во Женева. Покрај 208 GTi,...

Познати цените за Volkswagen Up во Македонија!

Импортерот на Volkswagen, Audi и Skoda за Македонија ги објави и официјалните цени за малиот VW Up со три...

BMW претставува: M Performance каталог!

Покрај M моделите и M Sport пакетите, сега BMW ќе нуди и M Performance делови, кои вклучуваат и...

Свежи фотографии од новиот Kia Cee’d

Хечбекот на Kia се докажа како популарен и успешен автомобил, па затоа Корејскиот...

Премиера: Audi RS4 Avant

Audi го претстави својот најнов адут, а тој може да се пофали со V8 мотор, 450 коњски сили, погон на...

Audi TT RS Plus – Сериозно близу до R8!

Кога на веќе брзото TT RS ќе му додадете уште 20 коњски сили, со своите вкупно 360, AUDI TT RS Plus е...

Tesla Model X – Електрична иднина?

Tesla е еден од оние производители на електрични автомобили кој успева да го привлече нашето...

Премиера: BMW M6!

560 коњски сили, 680 Nm, 4.2 секунди – тоа се најважните бројки!