Новитети – Страница 180 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Ви го претставуваме Aston Martin DBS Ultimate Edition

Како што најавивме претходно, последните примероци од Aston Martin DBS ќе се продаваат на пазарот...

Како би можел да изгледа Audi RS3 Coupe?

Audi RS3 Sportback моментално го завзема врвот во понудата на A3 и ќе биде таму се додека не биде...

Fiat Linea фејслифт

Fiat минатиот месец во фабриката во Турција официјално започна со производство на обновениот...

Peugeot претстави тркачка верзија на новиот 208!

Целејќи кон оние кои сакаат да се тркаат во послабите класи на рели, Peugeot ја објави првата...

Официјални фотографии: BMW X1 Facelift

Баварците го претставија освежувањето на најмалиот SUV во својата понуда, да го погледнеме...

Официјално: Nissan Juke-R

Конечно официјално претставен Juke-R – автомобилот кој остава без зборови. Под уникатниот...

Volkswagen Passat R-Line

Меѓу Volkswagen-овите модели со R-Line пакетот сега се наоѓа и Passat, во Sedan и Variant верзиите.

Rimac започна да прима порачки за Concept One

Не веруваме дека има некој кој до сега не слушнал за Concept One. Mate Rimac и неговиот тим минатата...

Range Rover Evoque Victoria Beckham Edition

Range Rover го претстави Evoque Special Edition на саемот во Пекинг.

Официјално: Jaguar XJ Ultimate

Jaguar XJ Ultimate – луксузен автомобил или подвижна канцеларија?

Eterniti Artemis Супер-SUV промовиран во Пекинг

Лондонскиот Eterniti Motors, нов луксузен бренд кој планира да им ги замеша сметките на...

Seat Ibiza Cupra Facelift

Seat своето присуство на саемот во Кина ќе го започне со фејслифтот на популарната спортска...

Официјални Фотографии – Fiat Viaggio

Да ја запознаеме подобро Италијанската верзија на Dodge Dart – Fiat Viaggio

Официјално: Mercedes-Benz Citan

Mercedes го претстави плодот на соработката со Renault, новиот ван Citan. Како што можеме да заклучиме...