full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Subaru BRZ GT300 – Премиера на тркачките патеки!

Веќе ја видовме премиерата на Subaru BRZ, но денес ќе го видиме премиерно GT300 моделот, кој ќе се...

Hennesey Venom GT Spyder

Имате 1.1 милиони долари за трошење? Hennesey ќе ви ја даде нивната визија за тоа како треба да...

Ferrari 599XX Evo – За оние со премногу пари!

Кога Ferrari ќе ја прикачи придавката Evoluzione (или скратено, само Evo), тогаш целиот автомобилски...

Honda EV-STER: Спортист за иднината; Honda CR-Z iCF оди во производство!

Инженерите на Honda не губат време. Откако ни го покажаа Small Sports EV концептот, сега го гледаме...

И официјално – Subaru BRZ!

Имаме некое претчувство дека новото спортско купе на Subaru ќе биде многу популарно во...

Toyota GT86 – Конечно да го видиме новото купе!

По неколку концепти и неколку години прикажување на тие концепти, Toyota конечно ја претстави...

Subaru ти дава крииилјаааа!

Можеби изгледа како да е производ од некој „влажен сон“ на Квазимодо, но нема збор, Subaru Impreza...

Промовиран Audi Q3 во Македонија!

Импортерот на AUDI за Македонија го претстави новиот AUDI Q3 – компактниот SUV со големи

Претставен Passat Alltrack – off-road верзија на Германската лимузина!

Volkswagen го прикажа Passat Alltrack – кој слично на Allroad моделите на Audi треба да понуди off-road...

Претставен Porsche 911 Cabriolet

Само неколку месеци од појавувањето на новата 911-ка, се појави и нејзината кабриолет изведба!

FIAT спремен за Болоња!

Групацијата FIAT во Болоња со 500 Competizione & Turismo, Punto Scorpione и многу други!

Премиера – 2012 Honda CR-V

На авто-салонот во Los Angeles, Honda ја прикажа новата генерација на успешниот SUV .

Lancia Thema – Италијанска Кравата за Американецот

Фамилијарните врски помеѓу Fiat и Chrysler групациите стануваат подлабоки, а новата Lancia Thema е уште...

Премиера: Peugeot 208

Пред неколку дена Peugeot премиерно го покажа новиот конкурент во класата на мали автомобили....