Range Rover го најавува новиот Sport – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Range Rover го најавува новиот Sport

Неколку месеци по дебито на големиот Range Rover, компанијата го најавува новиот Sport модел кој треба да се појави пред почетокот на автомобилскиот саем во Њу Јорк.

Според најавите, новиот Range Rover Sport треба да се појави на 26ти Март. За разлика од поголемиот Range Rover, ќе има поагресивен стајлинг со поостар агол на ветробранското стакло и уште многу детали кои треба да го нагласат спортскиот карактер.

Повеќе ќе знаеме наскоро, а за сега ја имаме само оваа заматена слика и ова видео од најавениот модел.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.