Citroen DS3 Cabrio L’Uomo Vogue за модната недела во Милано – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Citroen DS3 Cabrio L’Uomo Vogue за модната недела во Милано

За овогодинешната модна недела во Милано, Citroen ја претстави L’Uomo Vogue изведбата на својот DS3 Cabrio – стилизирана од италијанскиот Vogue магазин посветен на модата.

Направен е едниот и единствен примерок од оваа специјална едиција, кој наскоро ќе оди на аукција, а парите од продажбата ќе одат во добротворни цели, односно во корист на Women Create Life проектот. Автомобилот ги следи најновите модни трендови за мажи. Автомобилот е офарбан во мат сива боја, а кровот носи специјален и уникатен дизајн на материјалите. Истата приказна се проткајува и во внатрешноста каде само најквалитетни материјали се користени за обложување на сите површини.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.