Галерија на денот: Audi RS5 на HRE S1010 фелни – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Галерија на денот: Audi RS5 на HRE S1010 фелни

Реномираниот производител на ултралесни алуминиумски фелни, HRE Wheels, објави фотогалерија од син Audi RS5 опремен со нивниот најнов производ.

Тимот на HRE Wheels неодамна ги здружи силите со специјалистите за тјунинг TAG Motorsports за да создаде специјален сет на нови HRE S1010 троделни фелни за Audi RS5. Десет-краките фелни се обоени во темна нијанса на сива боја со мат сив венец и се украсени со многубројни мали декоративни завртки.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.