Златно Тркало 2022: Ова се овогодинешните кандидати за најпосакуван автомобил – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Златно Тркало 2022: Ова се овогодинешните кандидати за најпосакуван автомобил

Со задоволство ги презентираме кандидатите кои оваа година ќе се борат за титулата Најпосакуван Автомобил во Македонија.

Пред нас е најновиот, трет циклус на изборот за Најпосакуван Автомобил во Македонија кој го организираме заедно со колегите од Автоплус, CarsByVik и RPM.mk. Оваа година додадовме уште една категорија – и го бараме најпосакуваниот премиум автомобил. Имаме и интересни, електрични новитети, како и грст нови автомобили кои ја карактеризираа минатата, но ќе ја означат и оваа година. Кандидатите кои ќе се натпреваруваат оваа година се:

Најпосакуван Градски Автомобил

Најпосакуван Семеен Автомобил

Најпосакуван Електрифициран Автомобил

Најпосакуван Премиум Автомобил

Најпосакуван Автомобил во Македонија

Во следните неколку седмици ќе им посветиме повеќе внимание на кандидатите, а наскоро ќе започне и гласањето и токму вие – нашата публика – ќе ги изберете победниците.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.