volvo-iron-knight 0

ВИДЕО: Брзински рекорд со 2400-коњски Volvo Iron Knight!

Обично камионите не се наше поле на интерес – но ова не можевме да го пропуштиме – погледнете како камион на Volvo со 13-литарски турбодизел

26 Август, 2016 Видео
jaguar-xf-carclub 0

ТЕСТ: Jaguar XF 2.0d 180 Prestige – Чекор Погоре

Моделите на Jaguar секогаш биле дел од британската аристократија – а британската аристократија секогаш барала малку повеќе внимание. Поминавме неколку дена со Jaguar XF –

25 Август, 2016 Тестови
afdagfae 0

Mercedes-Benz го претстави камперот Vito Marco Polo

Вановите на Mercedes долги години служат како популарна база за конверзија во камп возила, но дури сега Германскиот производител се одлучи да произведе фабричка камп изведба

25 Август, 2016 Новитети
afasfaef 0

Крај за производството на Renault Megane III RS

Renault Sport објави дека по седум години, третата генерација на Megane RS престанува да се произведува

25 Август, 2016 Вести
mercedes-benz-c-class-cabriolet-skopje 0

Возбуда секој ден во годината – новиот Mercedes-Benz C-Class Cabriolet пристигна во Македонија!

Најновиот кабриолет од Штутгарт – новиот C-Class Cabriolet официјално започна да се продава на европскиот пазар – а во тек со новитетите пред неколку дена

24 Август, 2016 Новитети
The Escala Concept introduces the next evolution of Cadillac design. 0

Cadillac Escala ја најавува иднината на американскиот премиум

Американците секогаш различно го интерпретирале автомобилскиот премиум сегмент од европските производители – но со Escala, Cadillac најавува вистинска луксузна иднина

24 Август, 2016 Концепти
tesla-p100d 0

Tesla Model S P100D ќе нуди најбрзо забрзување меѓу сериските автомобили

Tesla ја најави врвната изведба на Model S и Model X – моделите ќе ја носат ознаката P100D и ќе нудат перформанси од кои застанува

24 Август, 2016 Новитети
Volvo Cars and Uber join forces to develop autonomous driving cars 0

Volvo и UBER заедно ќе развиваат автономни возила

Шведскиот производител Volvo и компанијата Uber – компанијата која нуди алтернативен начин на делење превоз – ги здружија силите за развој на следанта генерација автономни

23 Август, 2016 Вести
peugeot-2008 0

Новите Peugeot 2008 и 3008 би можеле да добијат и спортски GTi изведби!

Францускиот производител најави дека размислува да ја прошири гамата на спортски GTi изведби – и тоа со новите и популарни 2008 и 3008 SUV модели

23 Август, 2016 Вести
lamborghini-centenario-roadster 0

770 коњски сили под отворено небо – Lamborghini Centenario Roadster!

Lamborghini продолжува со означувањето на својата стогодишнина – а тоа го прави со ексклузивниот и веќе-распродаден Centenario Roadster!

22 Август, 2016 Новитети
goriva-avgust-2016 0

Регулаторна ги зголеми цените на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на бензините и дизелот – од вечерва ќе купуваме поскапи горива!

22 Август, 2016 Вести
kia-ceed-tcr 0

Утринска Гимнастика: KIA подготвува тркачки Cee’d TCR со 330 коњски сили!

TCR шампионатот станува сè поинтересен и поинтересен – а наскоро во натпреварите ќе се придружи и KIA со својот 330-коњски Cee’d TCR!

22 Август, 2016 Видео
bmw-m2-blue-skopje 0

Прекрасен син BMW M2 Coupé пристигна во Скопје!

Малото сино купе со потекло од M-дивизијата на BMW под поклопецот крие 3-литарски турбо-бензинец со шест цилиндри кој испорачува 370 коњски сили!

20 Август, 2016 Вести
scaldarsi-motors-emperor 0

Вулгарноста сепак има име – Scaldarsi Motors Emperor

Ние навистина сакаме вкусно модификувани автомобили – но она што Scaldarsi Motors го претстави можеме да го опишеме само како невкусно и вулгарно

19 Август, 2016 Тјунинг
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk