seat-leon-cupra-facelift 0

Освежениот Seat Leon Cupra има 300 коњски сили, караванот добива AWD

По неодамнешното освежување на Leon, неизбежно беше дека и врвната изведба на хечбекот на SEAT ќе добие соодветно „затегнување.“

06 Декември, 2016 Новитети
Die neue „DIGITAL LIGHT“ Scheinwerfergeneration von Mercedes-Benz steht für höchste Präzision, optimale Sicht des Fahrers ohne Blendwirkung sowie für Performance, Fahrerassistenz und Kommunikation.
 ;

The new „DIGITAL LIGHT“ generation of headlamps from Mercedes-Benz represents highest precision, optimal view for the driver without dazzling effect as well as performance, driver assistance and communication. 

; 0

Новата Digital Light технологија на Mercedes-Benz ветува револуција во осветлувањето!

Онаму каде конкурентите одат во насока на ласерско осветлување, Mercedes-Benz реши да пристапи малку поинаку и ја претстави новата Digital Light технологија!

06 Декември, 2016 Вести
wryjdth 0

Утринска Гимнастика: Роденденска Gymkhana за 40-годишнината на Ford Romania!

Романскиот оддел на производителот Ford реши да создаде Gymkhana видео со кое ќе ја прослави 40-годишнината на една од нивните локални фабрики

06 Декември, 2016 Видео
peugeot-3008-euroimpex 0

Авантгардниот нов SUV на Peugeot – новиот 3008 – пристигна во Македонија!

Новиот Peugeot 3008 беше вистинско изненадување – авантгардниот нов француски SUV внесува свежина во класата – и веќе пристигна во салонот на Еуроимпекс!

05 Декември, 2016 Вести
bmw-5-series 0

BMW од далечина заклучи автомобил за да „улови“ крадец кој го украл возилото!

Полицијата во Сиетл успеа да фати крадец на автомобили во соработка со BMW – кои не само што го најдоа автомобилот, туку успеjаа да го

05 Декември, 2016 Вести
uxbecvj 0

Ќе пристине ли Coupe варијанта од Fiat 124 во 2017?

Се шпекулира дека наредната година за прв пат ќе биде претставена купе изведба од италијанскиот роудстер во сериска изведба

05 Декември, 2016 Новитети
asfshtr 0

Неделно Кино: Lamborghini Huracan – Возен од инстинкт!

Италијанскиот спортски бренд прикажа рекламен спот во кој на интересен начин ги презентира сите четири изведби од моделот Huracan во едно видео

04 Декември, 2016 Видео
yulpxjs 0

BMW најавува уште повеќе М кросовери во својата палета

Германскиот бренд објави дека гамата на спортски SUV модели со М-ознака ќе биде уште поголема во наредните години

02 Декември, 2016 Новитети
audi-q2-carclub 0

ТЕСТ: Audi Q2 1.6 TDI Sport – Премиум кросовер со урбано образование

Со малиот Q2, Audi во своите раце има контраверзен компактен кросовер кој е предмет на интересна дебата – дали Audi им одговори на сите критичари

01 Декември, 2016 Тестови
volvo-v90-police-car 0

Volvo V90 станува дел од шведската полиција

Новиот караван на Volvo – големиот V90 – е најновиот член на шведската полиција, и веќе ги има најдобрите резултати на нивниот „приемен испит.“

01 Декември, 2016 Вести
laferrari 0

Последното LaFerrari оди на аукција, парите ќе одат во добротворни цели!

Примерокот број 500 од Ferrari LaFerrari оваа сабота ќе оди на аукција – и се очекува да се продаде за повеќе од 2 милиони долари!

30 Ноември, 2016 Вести
2017-ford-fiesta 0

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Ford Fiesta!

Поголема, попрактична, помодерна, и целосно нова – Ford ја претстави најновата генерација на еден од своите најпопуларни автомобили – малата Fiesta!

30 Ноември, 2016 Новитети
BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company and Volkswagen Group w 0

Европските производители се обединија зад заедничка инфраструктура за електрични возила!

BMW, Damiler AG, Ford и Volkswagen групацијата потпишаа меморандум за да изградат заедничка мрежа за ултра-брзо полнење на електрични возила, ширум автопатиштата низ Европа!

29 Ноември, 2016 Вести
ford-kuga-facelift-skopje 0

Пристигна освежената Ford Kuga!

Ford неодамна ја претстави фејслифтираната Kuga – а освежениот теренец на Синиот Овал веќе пристигна и во Македонија!

29 Ноември, 2016 Вести
Горе © 2011 - 2016 CARclub.mk - Сите права задржани. Developed by evolutive.mk