full screen background image
Search

ТАГ: ,

Toyota развива GT86 рели автомобил

Toyota Motorsport развива тркачка изведба од спортскиот модел GT86, која ќе се натпреварува на етапите...

Toyota подготвува четири верзии на GT 86 за SEMA!

Toyota, односно нејзиниот младешки огранок во Америка кој го носи името Scion, подготви четири...

ТЕСТ: Toyota Corolla D-4D Luna – Доминација која трае декади!

Новата генерација на Toyota Corolla е кај нас – а ние бевме меѓу првите кои неколку дена се дружеа...

Новите Toyota Corolla и Lexus IS официјално претставени во Македонија!

Денес пред Македонските автомобилски новинари беше претставена најновата генерација на...

Премиера Toyota Hybrid-R Concept

Toyota ги објави сите информации за концептот Yaris Hybrid-R, само неколку дена пред неговото јавно...

Изненадување за 50-милионитиот купувач на Toyota во Америка!

Сите сакаме изненадувања, но изненадувањето кое Toyota му го приреди на Michael Dee, полицаецот од Њу...

Toyota Yaris Hybrid-R доаѓа во Франкфурт

Јапонскиот бренд ќе претстави моќна хибридна концептна верзија од малиот Yaris, на...

Неделно кино: Uphill Gymkhana со Toyota Supra Twin Turbo!

Легендарната Toyota Supra, прекрасни пејсажи и лудо возење. Што друго да кажеме?

Премиера: Новата Toyota Corolla за Европскиот пазар!

Corolla е најпродаваниот автомобил во историјата. Кога Toyota најавува нов модел, сите внимателно...

Toyota GT 86 Open Concept – Доброто стана уште подобро!

Кога го возевме одличниот и забавен GT86, си помисливме „ех, колку би било подобро да можевме...

ТЕСТ: Toyota Auris 1.6 Valvematic Luna

Новиот натпреварувач на Toyota доаѓа подготвен за борба со докажаните Европски конкуренти. Ние...

Новата Toyota RAV4 пристигна во Македонија!

Импортерот на Тојота – Тојота Автоцентар – денес гордо ни ја прикажа најновата...

Toyota Auris Touring Sports се подготвува за деби во Женева

Караванската изведба на новата генерација на популарниот хечбек на Toyota се подготвува за...

Toyota GT86 Racer

Toyota ја претстави спортската верзија на својот најпопуларен автомобил – GT86! Се работи за GT4...