Утринска Гимнастика: Фернандо Алонсо го вози новиот Toyota GR Yaris! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Фернандо Алонсо го вози новиот Toyota GR Yaris!

Ф1 пилотот го тестираше новиот јапонски хот хеч – и тоа во екстремни услови, на Есторил патеката во Португалија.

Како што веќе знаеме, новиот GR Yaris располага со одлични 260 коњски сили и 360 Nm вртежен момент кои ги испорачува кон асфалтот преку иновативен погон на сите четири тркала.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.