full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Утринска Гимнастика: LaFerrari против McLaren P1!

Конечно, една од споредбите кои со нетрпение ги очекуваме – ултимативните понуди на McLaren и...

McLaren P1 GTR – Хардкор концепт наменет исклучиво за тркачките патеки!

McLaren го претстави P1 GTR концептот кој е наменет исклучиво за тркачките патеки, и кој ветува...

McLaren подготвува уникатни изведби на 650 S и P1 за Pebble Beach!

Британскиот производител на супер-автомобили подготвува специјални изведби на своите 650 S и...

Утринска Гимнастика: Погледнете колку лесно McLaren 650S постигнува 300 километри на час!

650 S е „наследникот“ на McLaren MP4-12C – погледнете колку лесно овој британски супер-автомобил...

Утринска Гимнастика: McLaren P1 на тркачката патека!

Сметаме дека еден од најбрзите автомобили на светот заслужува посебно внимание – па...

F1 болидот на McLaren-Mercedes има монструозни 900 коњски сили!

Новите V6 турбо мотори на Mercedes-Benz кои се користат во Formula 1 по сè изгледа имаат повеќе моќ од...

McLaren го претстави новиот 650S, автомобилот кој е замислен да биде меѓу 12C и знаменосецот P1

Земете го предниот дел од McLaren P1, задниот од 12C, додајте малку магија и дел од знаењето на McLaren...

Полицијата во Дубаи додаде McLaren MP4-12C во својот возен парк!

Полицијата на Дубаи може да се пофали со неколку навистина импресивни возила – а неодамна...

Gemballa е првиот тјунер кој подготви нови тркала за McLaren P1!

Gemballa ќе им понуди на своите купувачи дополнително да го персонализираат нивниот McLaren P1 со...

Утринска Гимнастика: McLaren P1 на Nürburgring

Nürburgring Nordschleife е најтешката тркачка патека на светот – преопасна дури и за Formula 1. McLaren реши...

McLaren P1 на F1 патеката во Bahrain!

McLaren ги завршува подготовките за следната трка во F1 шампионатот, но во меѓувреме ја...

Официјално: новиот, сериски McLaren P1!

McLaren веќе подолг период објавува нови детали и фотографии за предводникот на нивната понуда...

McLaren P1 ќе располага со 916кс

Само неколку недели нè делат од официјалното претставување на McLaren P1 на автомобилскиот саем...

Галерија на денот: McLaren P1 by GFWilliams Photography

Еден од најталентираните Англиски фотографери, GF Williams, минатата недела долета во Бахреин за...