Утринска Гимнастика: McLaren го слави стартот на производството на 675LT! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: McLaren го слави стартот на производството на 675LT!

McLaren 675LT – или Longtail, ако така милувате – има на располагање 675 коњски сили и 700 Nm вртежен момент, а компанијата на тркачата патека го слави стартот на неговото производство!

675 LT е цели 100 килограми полесен од 650S, нуди 675 коњски сили и 700 nm вртежен момент, добиени од твин-турбо V8 бензинецот со зафатнина од 3.8 литри. „Стотка“ пристигнува за импресивни 2.9 секунди, а максималната брзина е 330 километри на час.

Доволно бројки, уживајте во видеото!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.