full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: McLaren P1 GTR LM поставува рекорд на Goodwood Festival of Speed

Минатата година монструозниот McLaren P1 GTR LM постави можеби недостижен рекорд на Goodwood...

McLaren Special Operations подготви специјален 570GT обвиен во карбонски пердуви!

Карбонските влакна се одличен материјал за изработка на автомобили – лесен и цврст...

Женева 2017: 650S оди во пензија, McLaren го претстави новиот 720S!

Кога пред неколку години McLaren се врати на сцената, никој не очекуваше колкаво влијание ќе...

Се појави првата фотографија од новиот McLaren 720S

Со прикажувањето на новиот суперавтомобил на McLaren на потенцијалните идни купувачи на тајни...

Утринска Гимнастика: Танцување со McLaren 570S на замрзнато езеро!

Дали некогаш сте се запрашале како би било да возите McLaren на мраз? Ова видео ни го прикажува...

Кој звучи подобро – McLaren P1 GTR или Ferrari FXX K?

Еве можност да споредите и самите да одлучите – кој хипер-автомобил звучи подобро –...

Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу McLaren P1, Ferrari LaFerrari и Porsche 918!

Конечно! По долготрајно чекање, конечно „официјална“ драг-трка меѓу монструозните...

Утринска Гимнастика: McLaren го слави стартот на производството на 675LT!

McLaren 675LT – или Longtail, ако така милувате – има на располагање 675 коњски сили и 700 Nm вртежен...

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

CARclub Галерија: McLaren MP4-12C во Скопје!

Деновиве низ нашиот главен град се движеше вистинска егзотика – McLaren MP4-12C – а ние имавме...

Злобното изгледа фантастично – McLaren P1 by MSO!

McLaren Special Operations е дивизијата на McLaren која се занимава со изработка на екстремни и уникатни...

Официјално: Третиот модел на McLaren – новиот 570S Coupe!

Третиот модел во гамата на McLaren – по 650S и P1 – има цел да го направи McLaren подостапен и...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan vs McLaren 650S!

На драг-патеката се поставени Lamborghini Huracan и McLaren 650S – што мислите, кој ќе стигне прв на

McLaren го најавува новиот 675LT!

На саемот на автомобили во Женева, McLaren ќе го претстави 675LT и со тоа ќе ја  комплетира гамата...