full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: McLaren P1 GTR LM поставува рекорд на Goodwood Festival of Speed

Минатата година монструозниот McLaren P1 GTR LM постави можеби недостижен рекорд на Goodwood Фестивалот на Брзината – а сега можеме да видиме како тоа изгледало од возачка перспектива!


Патеката е долга 1.86 километри, а на Kenny Bräck и налудничавиот McLaren P1 GTR LM им беа потребни само 47.07 секунди за да ја поминат. Погледнете како тоа изгледа од возачката перспектива!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.