lotus – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ВЕЧЕРНО КИНО: Lotus Evija X на Nürburgring

Evija на Lotus го постави третиот најбрз круг досега на една од најпознатите тркачки патеки во...

ПРЕМИЕРА: Eletre е новиот електричен SUV на Lotus

„Поедностави, па додади леснотија“ – изјавата  на Колин Чепмен по која Lotus се водеше...

ПРЕМИЕРА: Emira е последниот автомобил со мотор со внатрешно согорување на Lotus

Британскиот производител го претстави новиот модел Emira, преку кој ќе се збогува со возилата...

Lotus Evija е електричен хиперавтомобил со 2000 коњски сили!

Британскиот бренд, познат по супер-лесните спортски модели, претстави хиперавтомобил кој ќе...

Мини ракета: Lotus Exige Sport 410

Малиот Lotus Exige Sport 410 има 3.5-литарски компресорски V6 кој испорачува – погодувате – 410...

Exige Cup 380 е најтврдкорниот Lotus кој можете да го возите по улиците

Lotus го претстави најекстремниот модел со регистерски таблички кој ќе биде произведен во...

Вечерно Кино: Lotus Exige Sport 350 на тркачката патека!

Нема подобро оружје кое можете да го имате на тркачката патека – Exige Sport 350 има 350 коњски...

Премиера: Lotus 3-Eleven – Најбрзиот уличен Lotus на сите времиња!

Екстремниот Lotus 3-Eleven има на располагање 450 коњски сили, но тежи помалку од 900 килограми – а...

Новата Lotus Evora 400 доаѓа со – погодувате – 400 коњски сили!

Lotus ја освежи својата Evora и благодарение на малата диета и доработениот мотор, сега тежи 22...

Lotus ќе прави.. Моторцикли?

Британскиот бренд со можеби најчистите спортски гени во светот најави дека ќе започне...

Lotus го најави новиот Exige S Roadster – за оние кои сакаат одлични перформанси и ветер во косата!

Британскиот производител го најави „отворениот“ Exige S, кој благодарение 3.5-литарски V6 со...

Модерна дизанерска интерпретација на класичниот Lotus Seven

Едноставниот и супер лесен Lotus Seven е еден од најславните модели кој е создаден во Велика...

Lotus Exige V6 Cup

Британците ќе ја освежат понудата со најјакиот модел досега. За оние кои сакаат поголема...

Lotus ќе го произведе Renault Alpine?

Поради намалување на трошоците за производство, новиот Renault Alpine и сериската верзија на...