ВЕЧЕРНО КИНО: Lotus Evija X на Nürburgring – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ВЕЧЕРНО КИНО: Lotus Evija X на Nürburgring

Evija на Lotus го постави третиот најбрз круг досега на една од најпознатите тркачки патеки во светот.

Хиперавтомобилот ја помина патеката за 6 минути и 24 секунди, време поспоро само од Volkswagen ID.R (6 минути и 5 секунди) и  Porsche 919 Evo (5 минути и 19 секунди). Специјалната Evija X развива 2011 коњски сили и сè уште ја користи истата шасија и целосно карбонско тело како стандардниот автомобил.

 

 

 

 

 Автомобилски ентузијаст преку ден, DJ преку ноќ!