full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: Копнеж по Jaguar F-Type

Британскиот бренд создаде 13 минутен филм во холивуд стил за промоција на новиот F-Type....

Jaguar XKR-S GT – Ултимативен уличен тркач

Jaguar претстави јубилејна верзија, ограничена на само 30 примероци, базирана на XKR-S за 25...

Jaguar го претстави новиот XJR супер-седан!

Jaguar ја претстави најсилната “R” верзија од нивниот голем XJ седан на овонеделниот саем...

Jaguar го подготвува XJR за Њу Јорк!

Британскиот производител на луксузни автомобили ќе ја претстави R верзијата на големиот XJ...

Jaguar XКR-S Convertible by Arden

Тјунерската куќа Arden си дозволи да го измени изгледот на веќе преубавиот кабриолет на Jaguar, а...

Jaguar планира ривал на BMW Серија 3

Jaguar планира да претстави нов помал седан кој ќе биде конкуренција на Серијата 3 од BMW.

Утринска Гимнастика: Jaguar XFR-S

Британскиот бренд објави двeминутно видео од нивниот најнов спортски седан – Jaguar XFR-S!

Една поинаква мачка – Jaguar XFR-S!

Веќе долго време се зборува за Jaguar кој ќе се обиде да се натпреварува со BMW M5, и токму тоа го...

Мега галерија: Jaguar F-Type

Веќе знаеме дека дебито за новиот Jaguar F-Type е закажано за саемот во Париз. Но, додека ние го...

Jaguar XF и XJ добиваат погон на сите четири тркала!

Jaguar соопшти дека ќе ја прошири понудата на XF и XJ – тие добиваат AWD – погон на сите четири...

Jaguar F-type ќе дебитира во Париз

Jaguar откри дека новиот F-type официјално ќе биде претставен на автомобилскиот Саем во Париз на...

2014 Jaguar C-X75 добива 1.6 турбо со 500 кс

Jaguar официјално ја откри намерата да го произведе целосно новиот хибриден суперавтомобил...

Утринска гимнастика: Глинен модел на Jaguar XF и тројца дечки со секири!

Дали знаете што се случува со глинените модели од еден автомобил, кога тој ќе отиде во...