Jaguar F-Type e новиот Британски негативец – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Jaguar F-Type e новиот Британски негативец

Jaguar F-Type ќе се рекламира на финалето од Националната Фудбалска Лига во САД како перфектен Британски негативец кој располага со огромна количина на стил, звук и моќ.

Во Холивудските филмови Британците се совршени негативци благодарение на стилот, гласот и моќта која ја поседуваат, а неслучајно истите три особини ги поседува и прекрасниот F-Type Coupe. Пример за тоа се актерите Марк Стронг, Бен Кингсли и Том Хидлстон, a тоа го прави моделот совршено превозно средство за улогите кои ги толкуваат.

Погледнете колку моќ зрачи од оваа Холивудска комбинација – и како што и самите кажуваат – добро е да се биде лош!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.