full screen background image
Search

ТАГ: ,

Поранешниот челник за бренд и дизајн на Lamborghini ќе го води Genesis брендот на Hyundai

Hyundai објави дека Manfred Fitzgerald -поранешниот челник на Lamborghini – ќе го земе во свои раце...

Hyundai продолжува да го најавува IONIQ, потврди дека ќе биде исклучително ефикасен!

Корејскиот производител објави две нови скици од IONIQ со кои го најавува дизајнот, но и...

Hyundai го најавува целосно новиот IONIQ – ќе нуди три различни електрични погони!

Корејскиот производител ги објави првите детали за целосно новиот IONIQ, кој ќе биде првиот...

Hyundai го најавува знаменосецот на новиот Genesis бренд – големиот G90!

Само неколку дена по официјалното лансирање на Genesis како премиум под-бренд на Hyndai, веќе ги...

ТЕСТ: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 4WD Elite – Ново поглавје!

Новиот Hyundai Tucson враќа во употреба старо и добро-познато име – но со целосно нов лик! Ние...

Hyundai и официјално го издвои Genesis како засебен бренд!

Корејскиот производител и официјално потврди – Genesis преминува во засебен под-бренд за да...

Новиот Hyundai Tucson официјално промовиран во Македонија!

Целосно новиот Hyundai Tucons вечеравечер на гала настан беше промовиран пред македонската...

Hyundai го претстави робустниот i20 Active

Базиран врз привлечниот i20, новиот i20 Active е поробустна изведба на малиот градски хечбек!

Hyundai ја најавува иднината со Vision G Concept Coupe!

Корејскиот производител преку новиот Vision G Coupe Concept ја најавува инспирацијата за идните...

Hyundai постави рекорд – ix35 со горивна ќелија помина 2383 километри за само еден ден!

Примерок на Hyundai ix35 со горивна ќелија помина 2383 километри и постави нов светски рекорд!

Официјално деби на Hyundai Creta

Корејскиот производител и официјално го претстави малиот SUV со името Cretа.

Три нови EuroNCAP тестови – 5 ѕвездички за Skoda Superb, 4 за Hyundai i20, 3 за Fiat Panda Cross

Европскиот авторитет за тестирање на безбедност на автомобилите објави резултати од три...

Hyundai ix25 доаѓа наскоро, ќе го носи името Creta!

Корејскиот производител официјално го објави името на својот нов суб-компактен кросовер,...

Hyundai Veloster RM15 – Велостер со средно-поставен мотор и 300 коњски сили!

Концептот на Hyundai претставува визија за тркачки автомобил со средно-поставен мотор за кој се...