full screen background image
Search

ТАГ: ,

Новиот SRT Viper ACR пристигнува во 2014

Кога се појави на пазарот Dodge Viper ACR успеа да постави два рекорди на патеката Нирбуринг, а...

Kако би можел да изгледа 2013 Ferrari F70?

Ви претставуваме рендери од новиот 2013 Ferrari F70, направени според неодамнешните шпиунски...

Ice Blade -Новиот проект на SR Auto Group!

SR Auto Group нам ни се веќе добро познати – тјунерите овој пат направија еден нов проект кој го...

Ferrari 599 GTB Fiorano by A.Kahn

Денес ќе ви претставиме еден тјунинг пакет од добро познатиот A.Kahn, но овојпат тој работи на...

Прес презентација на Ferrari F12 Berlinetta

Оваа недела во Италија, Ferrari одлучи да го отстапи најмоќниот автомобил досега на неколку...

Novitec Rosso третман за Ferrari FF

Novitec Rosso само што го објавија нивниот нов пакет за Ferrari FF, кој е умерен сет од модификации со...

Ferrari 458 Italia by A.Kahn

Кога мислиме дека на еден одличен автомобил како 458 Italia нема што да се додаде, се појави...

Vorsteiner стајлинг пакет за Ferrari 458 Italia

За повеќето луѓе, Ferrari 458 Italia е совршена така како што е. За останатите, постојат тјунерски...

Претставена технологијата за наследникот на Ferrari Enzo!

Иако зборовите хибрид и суперавтомобил ретко ги среќаваме во една иста реченица, сепак...

Ferrari 599 by Vorsteiner

Американците од Vorsteiner ги објавија првите фотографии од стајлинг пакетот за Ferrari 599

Ferrari 458 Italia Special Edition

Ferrari ја прослави 20 годишнината од нивната прва продажба на Кинескиот пазар со претставување...