Dodge – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Dodge Challenger SRT Demon 170 и неговите 1025 коњски сили се последен поздрав за една неповторлива ера

Моќниот 6.2-литарски компресорски V8 на Challenger SRT Demon 170 испорачува 1025 коњски сили и 1280 Nm вртежен...

Dodge Charger Daytona SRT Concept е вовед во новата ера на американските мускулести автомобили!

Новиот Charger ќе ги редефинира американските мускулести автомобили – ерата на големи V8...

ПРЕМИЕРА: Aznom Palladium – Вулгарно прикажување на богатството

Според Aznom, Palladium е „хипер-лимузина која може да помине преку секаков терен“ – највеќе...

Утринска Гимнастика: Dodge Viper ACR го извозе Nürburgring за 7 минути и 3 секунди!

Група ентузијасти сакаат да постават рекорд за продукциски возила на Nurburgring, и во првиот...

Утринска Гимнастика: Pennzoil се збогува со легендарниот Dodge Viper!

Производството на Viper наскоро престанува, а долгогодишниот партнер на Dodge за моторни масла...

Премиера: Dodge Challenger Demon – Sвер наменет за драг-патеката!

Новиот крал на драг-патеката доаѓа од Dodge – ја носи ознаката Demon, нуди дури 840 коњски сили и...

Утринска Гимнастика: Три Dodge Challenger Hellcat-и излегоа да си играат!

Три примероци на Dodge Challenger Hellcat имаат вкупно 2121 коњска сила – и изгледаат маестрално кога...

Dodge Charger SRT Hellcat – Најбрзиот седан на светот – 707 коњски сили, 3.7 секунди до 100 и 328 километри на час!

Луѓето од Dodge се горди на новиот Charger SRT Hellcat – а имаат и зошто да бидат! Благодарение на...

Утринска Гимнастика: Два примероци на Dodge Challenger SRT Hellcat ги горат задните гуми!

Веќе пишувавме за Challenger SRT Hellcat – мускулестиот автомобил со 707 коњски сили! Погледнете како...

Dodge Challenger SRT Hellcat – Пеколен супер-мускулест автомобил со 707 коњски сили!

Спортската SRT дивизија на Dodge објави дека новиот Challenger SRT Hellcat ќе биде најмоќниот модел на Dodge...

Утринска Гимнастика: Рекреација на легендарната бркотница од Bullitt на Silverstone!

Не постои вљубеник во автомобилите што не ја знае напамет легендарната бркотница од филмот...

Dodge подготвува нов Challenger со компресорски мотор?

Според луѓето кои се добро запознаени со тие работи, Dodge подготвува нова генерација на...

Defiance Dodge Charger – Автомобил за преживување

Defiance Dodge Charger е претставен на автомобилскиот саем во Чикаго за промоција на новата научно...

Новиот SRT Viper ќе чини околу 15,000 долари помалку од Corvette ZR1

Знаеме дека многу од вас се прашуваа колку ќе чини новиот SRT Viper, уште од неговата премиера на...