Утринска Гимнастика: Dodge Viper ACR го извозе Nürburgring за 7 минути и 3 секунди! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Dodge Viper ACR го извозе Nürburgring за 7 минути и 3 секунди!

Група ентузијасти сакаат да постават рекорд за продукциски возила на Nurburgring, и во првиот обид постигнаа одлично време!

Lamborghini Huracan Performante постави време од 6 минути и 52 секунди, па времето на Dodge Viper ACR  од 7 минути и 3 секунди ќе треба да биде значително подобрено – но како за прв обид, успехот е импресивен! Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.