full screen background image
Search

ТАГ:

Citroën влегува во FIA WTCC со Sébastien Loeb!

По феноменално успешната кариера во Светскиот Рели Шампионат, летечкиот французин и Citroen ќе...

Утринска Гимнастика: Одлична реклама за новиот Citroen C4 Picasso Technospace

Според Citroen, новиот C4 Picasso може да понуди навистина многу. Колку многу? Целиот свет!

ТЕСТ: Citroen C-Elysee 1.6 HDI 90 Exclusive – Француска инвазија!

Неколку дена се дружевме со C-Elysee, борецот на Citroen во конкурентната класа на достапни мали...

Citroen DS Wild Rubis – Скапоцениот камен во круната на Citroen!

Само неколку дена пред презентацијата на новиот знаменосец на DS, Citroen објави неколку детали...

Претставен новиот полесен и покомпактен Citroen C4 Picasso

По скоро два месеци од објавувањето на концептот Technospace, Citroen го претстави новиот идентичен...

Промовиран Citroen C-Elysee во Македонија!

Пригодно и со француски шмек беше промовиран Citroen C-Elysee во просториите на Порта Македонија во...

Освежениот C3 доаѓа со нови, помоќни, почисти и поекономични мотори

Малиот Citroen C3 го доби своето „средновечно“ освежување. Благодарение на затегнатите линии и...

Citroen Technospace – Предвесник на новиот Citroen C4 Picasso.

Пред неколку дена ви ги покажавме фотографиите од „уловениот“ Citroen C4 Picasso, а денес и...

„Уловен“ новиот Citroen C4 Picasso!

Ви ги претставуваме првите фотографии од новиот Citroen C4 Picasso – и можеме да кажеме дека...

ТЕСТ: Citroen DS4 Sport Chic THP 200 – Автомобилски Haute Couture

Сакале љубителите на брендот да признаат или не, еден период Citroen како да остана без својот...

PSA Peugeot Citroen претстави хибрид на воздух и бензин

PSA групацијата претстави нов воздушен хибриден погон на нивната прослава наречена „Ден на...

PSA Peugeot Citroen ја открија новата EMP2 модуларна платформа

PSA групацијата ја претстави новата EMP2 платформа за време нивната прослава наречена „Ден за...

Citroen DS3 Cabrio L’Uomo Vogue за модната недела во Милано

За овогодинешната модна недела во Милано, Citroen ја претстави L’Uomo Vogue изведбата на својот DS3...

Заврши производството на Citroen C6

Француските автомобили имаат одреден стил кој не го разбира секој. Сепак, во последниве...