full screen background image
Search

ТАГ: ,

Официјално: Citroen DS3 Cabrio

По неколкуте најави и концептни фотографии, Citroen тукушто ги објави официјалните податоци за...

Citroen DS3 Airflow на Саемот во Париз

Францускиот производител Citroen планира во Септември на Саемот во Париз официјално да...

WRC: Loeb извојува трета победа во Финска

Извонредниот успех на Себастијан Лоеб во Светскиот Рели Шампионат продолжи и вчера, кога...

Citroën DS3 XL и Sebastien Loeb го освоија златниот медал на 2012 X Games!

Себастијан Лоеб победи на финалето на Реликрос! Оставајќи го второпласираниот Кен Блок дури...

Sébastien Loeb се подготвува за X Games Los Angeles

Секогаш во потрага по нови предизвици, Citroën Racing и Себастиен Лоеб се подготвуваат да земат...

Citroën ги претстави новите компактни седани C4 L и C-Elysée

Citroën претстави два нови модели C-Elysée и C4 L, целејќи кон се повеќе популарниот автомобилски...