Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои ќе се борат за овогодинешната титула.

Од сите автомобили кои ги исполнуваат условите да учествуваат во изборот за автомобил на годината во Македонија, жирито ги одбра следните финалисти:

Според динамиката за изборот, во следниот период ќе следи детално запознавање со финалистите, а прогласувањето ќе биде во средината на Февруари оваа година. Минатата година титулата ја однесе Dacia Duster.

Им честитаме на финалистите!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.