Вечерно Кино: Citroën слави еден век постоење! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Citroën слави еден век постоење!

Францускиот бренд оваа година слави еден век постоење, а јубилејниот роденден ќе го прослави со настани и специјални пакети во текот на целата година.

Дел од прославата се и специјалните Collectors Edition верзии на C1, C3, C3 Aircross, C4 Cactus, C-Elysee и C4/Grand C4. Овие автомобили ќе делат уникатен идентитет, кој е наменет да ги истакне 100-те години на комфор, иновативност и креативност кои го одликуваат францускиот бренд.

Оваа година ќе биде мошне интересна за Citroën – сепак, еден век постоење не е занемарлива работа, а францускиот бренд континуирано продолжува да ги импресионира како купувачите, така и автомобилските медиуми со малку поинаквиот пристап кон нештата.

Среќен роденден Citroën!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.