full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Mercedes-Benz A180 CDI AMG Sport – Револуција наместо еволуција!

Многу често кога зборуваме за нова генерација на некој автомобил, ќе го употребиме зборот...

ТЕСТ: Toyota GT 86 – Спортист за вистинските возачи!

Со GT 86 Toyota повторно се враќа на сцената на спортски автомобили, а нам ни беше пружена шансата...

ТЕСТ: Volkswagen Up! 1.0 – Големиот малечок Германец!

Најмалиот член на фамилијата на Volkswagen може многу да понуди, а ние се уверивме во тоа кога ја...

ТЕСТ: Volkswagen Jetta 1.6 TDI Highline

Неколку дена се дружевме со Volkswagen Jetta, компактниот седан на Volkswagen кој е многу популарен меѓу...

ТЕСТ: Peugeot 208 – Повторно шармер!

Секогаш се радуваме кога нов автомобил ќе ни дојде во рацете – а овој пат ја имавме...

ТЕСТ: KIA Optima 1.7 CRDi – Надминување на сите очекувања!

Ја имавме привилегијата да се дружиме со новата Optima на KIA, и на крајот излеговме...

ТЕСТ: Honda Civic 1.8i – Успешната приказна продолжува!

Овој пат на тест ја имавме најновата генерација на легендарниот Honda Civic. Неколкудневното...

ТЕСТ: KIA Cee’d 1.6 CRDi – Победничка комбинација!

Cee’d е модел кој е во заминување, но тоа не значи дека не можеме да го повозиме уште еднаш и...

ТЕСТ: Honda Accord 2.0 – Евергрин

Honda Accord е еден од нашите омилени претставници во групата на седани од средната класа –...

ТЕСТ: Audi Q3 – Едноставно, стил!

На тест го имавме компактниот SUV на Audi – новиот Q3. Можноста да го тестираме и да се дружиме...

Mercedes B – Еволуција во вистинската насока!

Минатата B-Klasse имаше некои компромиси, кои им дозволија на критичарите да кажат дека тој...

KIA Rio 1.2 LX – Сериозен играч кој не смеете да го занемарите!

Понекогаш има автомобили кои на првиот контакт ви оставаат толку позитивен впечаток, што...

Исто е, ама не е исто! (чин III-ти)

Ги видовме однадвор (чин I-ви), ги видовме и однатре (чин II-ри), па конечно дојде времето да...

Hyundai Elantra 1.6 – Сериозен конкурент!

Сосем е нормално да постојат предрасуди – сепак, луѓе сме и наклонети кон нив. Но кога еден...