full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Chrysler воведува безжична технологија на полнење

Mopar ги објави плановите да нуди безжичен систем за полнење во 2013 Dodge Dart.

Нови цени на горивата – бензинот поскап, дизелот поефтин!

Регулаторната комисија за енергетика повторно направи рекалкулација на цените –...

Volkswagen Up е светски автомобил на годината за 2012

Најмалиот автомобил кој го произведува Volkswagen се закити со титулата, а покрај него...

Mercedes SLS и Akrapovič – титаниумски сон!

Mercedes SLS AMG е еден од автомобилите кои го прават напривлечниот звук на светот. Но Словенците од...

Повторно поскапеа горивата во Македонија!

И овој Понеделник, согласно методологијата за пресметување на цените на горивата,...

Наумче Мојсовски е заштитно лице на SUV возилата на KIA во Македонија!

KIA Sorento е моделот кој Мојсовски ќе го вози во следните неколку години, а соработката со KIA MOTORS...

Женева 2012 – Што видовме годинава?

Авто-салонот во Женева е еден од најголемите автомобилски настани во годината. Да направиме...

Уште едно поскапување на горивата во Македонија!

Според одлуката на Регулаторната Комисија за Енергетика, од денес на полноќ ќе важат нови...

Opel Ampera / Chevrolet Volt се Европски автомобил на годината 2012!

Сестринските модели Opel Ampera и Chevrolet Volt се закитија со престижната награда за оваа година!

Audi најавува нови технологии!

За да го задржи имиџот на еден од најиновативните брендови кога станува збор за нови...

Повторно поскапување на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика само што ги објави новите цени на горивата, кои се...

Повторно поскапеа горивата во Македонија!

Регулаторната Комисија за Енергетика само што ги објави новите максимални цени на горивата...

Kia Rio е Автомобил на Годината во Македонија за 2012!

По претставувањето на кандидатите и долготрајното тестирање, познат е Автомобилот на...

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во...