full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Продаден 1000-от Lamborghini Aventador!

Само 15 месеци откако го пушти на пазарот, Lamborghini го продаде илјадитиот примерок од својот...

Покачени цените на горивата – бензинот и дизелот поскапеа 5 односно 4 денари!

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата. Бензините поскапуваат...

Наследникот на BMW Серија 1 М Coupe доаѓа во 2014

BMW ќе го претстави наследникот на Серија 1 М Coupe на Северно Американскиот Интернационален...

Замената на BMW X1 доаѓа во 2015

BMW-овиот кросовер X1 се покажа многу успешен на пазарот, па сега започнуваат да се шират...

Презентација на KIA Optima во Македонија!

Пред само неколку часа, и официјално беше претставена новата KIA Optima во Македонија!

Почина Sergio Pininfarina

Sergio Pininfarina, еден од легендите на Италијанскиот дизајн почина во понеделникот на 85-годишна...

Euroimpex со уште една нова локација!

Импортерот на Peugeot за Македонија – Еуроимпекс – сега може да се пофали со уште една...

Изложба на историски автомобили во Скопје!

Викендов во нашиот главен град се одржа изложба на олдтајмери, односно историски автомобили...

Уште едно поевтинување на горивата во Македонија!

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата – бензините...

Audi R8 e-tron постави рекорд на Nurburgring: 8 минути и 9 секунди!

Audi R8 стана најбрзото сериско електрично возило на Нирбуринг, со тоа што постигна време од...

Cadillac ELR ќе биде Chevrolet Volt на стероиди

Cadillac ги објави плановите да создаде сериска верзија од концептот Converj, којa ќе ја носи...

Наследникот на Bugatti Veyron ќе биде хибрид?

Според најновиот извештај, Bugatti работи на наследник на Veyron, кој би можел да биде хибрид. Исто...

Првиот 2013 SRT Viper е продаден за 300,000 долари

Првиот сериски примерок од новиот 2013 SRT Viper беше ставен на Barret-Jackson аукцијата во California и...

CARclub.mk на 150-тиот роденден на Opel!

По повод 150-тиот роденден, Opel вчера организираше една посебна манифестација, проследена со...