Кристијан Ивановски – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search
Кристијан Ивановски

Ако не го вози својот Lancer низ Скопје, тогаш побарајте го надвор од него... Голема е веројатноста да го сретнете Кристијан со неговиот далеку-источен миленик, како ужива во возењето!

Панорама: Mitsubishi Outlander PHEV – Вонземјанин со еколошка свест

Mitsubishi вложува многу во PHEV технологијата, а резултат на тоа е Outlander PHEV – eлектричното возило...

Renault Clio R.S 200 EDC – 200 коњски сили, онака „за до трафика“

Малиот нервозен французин ќе го трансформира одењето по леб во вистинско уживање!

Lamborghini Aventador J

Сеуште вџашени од изгледот на новиот „бик“ кој ќе биде официјално претставен во Женева, не...

Honda се враќа на тркачките патеки!

Откако се повлече од Формула 1 во 2008 година, иднината за јапонскиот производител во...

Dacia Lodgy Glace и Алан Прост – победничка комбинација!

Во многу интересна и неизвесна завршница, легендарниот Алан Прост со својата Dacia Lodgy Glace го...

Jeep Grand Cherokee + Ferrari – Богохулие или?

Зарем е можно во една реченица да се вметнат имињата на овие два производители и истата да...

Среќен роденден XJ220!

Небаре вчера беше денот, кога трчавме до најблиската трафика со парите за ужинка од мама и...

Ммммм, неодоливо!

Зошто сите сакаат MINI? Не е баш евтино, ниту пак е премногу практично, но сепак сите го...

up, up and away!

Неодамна беше објавена веста за практичната петвратна верзија и за спортската GT варијанта...

Ни Dacia не е тоа што беше!

Можеби до вчера беше предмет за потсмев, сепак полека но сигурно, Dacia почнува да се искачува...

Во полн сјај!

Веќе треба да ни е повеќе од јасно, дека дизајнот и тоа како продава. Се разбира, постојат...

Mokka-чино, ќе ве молам!

Поради тоа што трендовите наложија интензивно појавување на SUV автомобили во било која...

Редно беше – Acura NSX Concept!

Поминаа денови, месеци, години, векови, милениуми, цели ери во молитви за нов NSX од Honda… Со...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....