full screen background image
Search

ТАГ: ,

Volkswagen го претстави Cross Caddy

Најновиот член на Cross фамилијата на VW, покрај Polo, Golf и Touran e патничката верзија на Caddy.

Се планира супер лесен Volkswagen Golf Carbon GTI

Volkswagen Golf 7 ќе биде придружен од ограничена, супер лесна верзија од GTI.

Спортска шминка за новата Буба – Volkswagen Beetle R-Line

Со цел да ги задоволи потребите на купувачите, но и да понуди малку повеќе спортски карактер...

Панорама: Сите податоци за новиот Volkswagen Golf VII!

Вчера својата премиера ја имаше најновата, седма генерација на Volkswagen Golf, автомобилот по кој...

Првите фотографии од новиот Volkswagen Golf!

Ви ги пренесуваме првите фотографии од новиот Volkswagen Golf 7! Сликите се појавија на Интернет...

Неделно кино: Каде се клучевите за мојата Volkswagen Jetta?

„Моето куче ми ја изеде домашната работа.” – Ова оправдување сигурно не би успеало во...

Новиот VW Golf BlueMotion ќе троши 3.2 л/100км

Сегашниот Volkswagen Golf BlueMotion, со потрошувачка од 3.8 л/100км и загадување од само 99 г/км, е многу...

2013 Volkswagen Golf – Први официјални детали

Volkswagen ги објави првите официјални детали од седмата генерација на Golf, неколку дена пред...

Volkswagen Jetta Hybrid е најбрзиот хибриден автомобил во светот!

Модифицирана 2013 Volkswagen Jetta Hybrid постави нова рекордна брзина за автомобил со хибриден погон,...

Volkswagen Golf VII ќе биде претставен на 4-ти Септември

Седмата генерација на VW Golf ќе биде претставена на 4-ти Септември, во текот на настан кој ќе се...

S.W.A.T. Volkswagen Passat CC

Германскиот тјунер S.W.A.T. (Special Wagons And Tuning) го замаскира овој Passat CC со војничка фолија.

VW го заврши превземањето на Porsche

Volkswagen стана сопственик и на овој Германски спортски бренд, со тоа што го заврши превземањето...

Volkswagen Golf GTI by BBM Motosport

Иако наредниот модел доаѓа за помалку од година, Volkswagen Golf GTI е уште омилен во тјунинг...

Освежување за Volkswagen Amarok!

Volkswagen Amarok доби еден помал фејслифт – неколку подобрвуања на надворешноста но уште...