full screen background image
Search

ТАГ: ,

Volkswagen Phaeton Premium

Volkswagen малку ќе го дотера својот најлуксузен седан – Phaeton. Да видиме што вклучува Premium...

Volkswagen Super Beetle – Притаен тркач!

Проектот Super Beetle е заеднички потфат на VWVortex заедницата на вљубеници во Volkswagen, и...

Volkswagen Taigun Concept – Нов мал SUV во фамилијата на Volkswagen?

На саемот во Сао Пауло Volkswagen го претстави малиот Taigun – малечок SUV кој би требало да биде...

Volkswagen Golf VII by ABT Sportsline

Не помина многу време од претставувањето на новиот Volkswagen Golf, а ABT веќе го најави првиот...

Volkswagen Scirocco GTS со 207 КС!

Ознаката GTS која е добро позната во историјата на Scirocco ќе ја гледаме повторно! Како што...

Volkswagen Polo R доаѓа во Женева

Volkswagen Polo R ќе биде претставен во сериска форма на саемот во Женева во Март, додека неговото...

Volkswagen го слави десеттиот роденден на Touareg со Edition X

Volkswagen ќе ја прослави 10-годишнината од лансирањето својот познат SUV – Touareg. По тој повод ќе...

2013 Volkswagen Beetle Convertible – Новата Буба се „соблече“!

Volkswagen не нé остави да чекаме до 30-ти ноември и саемот во Los Angeles за да ја претстави „топлес“...

ТЕСТ: Volkswagen Up! 1.0 – Големиот малечок Германец!

Најмалиот член на фамилијата на Volkswagen може многу да понуди, а ние се уверивме во тоа кога ја...

Volkswagen Up GT одобрен за производство

Главниот шеф за развој во Volkswagen групацијата, Улрих Хакенберг, потврди дека спортскиот Volkswagen...

Најекономичниот Golf досега – VW Golf VII Bluemotion

Неодамна го претставивме VW Golf VII GTI – спортистот на Volkswagen, а сега го претставуваме токму...

Први фотографии од новиот Volkswagen Golf GTI!

Само неколку дена пред неговата официјална премиера на авто-саемот во Париз, протекоа...

HGP Volkswagen Golf R36 со 745 кс и 925 Nm

Иако моментално во центарот на вниманието е новиот Golf VII, на тјунерите и понатаму им е...

Volkswagen го претстави Cross Caddy

Најновиот член на Cross фамилијата на VW, покрај Polo, Golf и Touran e патничката верзија на Caddy.