full screen background image
Search

ТАГ: ,

Дали е ова новата Skoda Octavia RS?

Иако не можеме да бидеме сигурни од само една фотографија, сепак нам ова ни личи на сериската...

Skoda го произведе 15-милионитиот автомобил

Водечкиот Чешки производител на автомобили од своите производни погони го извади возилото...

Премиера: Третата генерација на Skoda Octavia

Третата генерација на Octavia е првиот модел на Skoda кој ја користи новата MQB платформа на...

Skoda почна да ја открива новата Octavia!

Чешкиот производител полека но сигурно ја открива новата, трета генерација на својата Octavia!

Новата Skoda Octavia ќе биде претставена во Ноември

Volkswagen групацијата го искористи Московскиот Автомобилски Саем за да објави дека следната...

Skoda подготвува хечбек верзија од Rapid

Skoda ја потврди намерата да лансира конвенционална пет-вратна хечбек верзија од новиот Rapid.

Мега галерија – Skoda Rapid Sedan

Веќе подолго време се зборува за новиот седан на Skoda, Rapid. Ние веќе и официјално го...

Официјално: Skoda Rapid

Skoda денес официјално претстави две нови фотографии од својот најнов седан – Rapid. На...

Skoda претстави скици и слики од 2013 Rapid Sedan

Skoda ги претстави официјалните скици и слики од 2013 Rapid Sedan, компактен седан наменет главно за...

Skoda Yeti Etape Concept by BT Design

На саемот во Leipzig, BT Design го претставија својот најнов проект – Etape Concept или појасно Yeti Pick-up!