full screen background image
Search

ТАГ: , , , , ,

Пет ѕвездички на EuroNCAP за BMW 2-Series Active Tourer, Nissan Pulsar и Skoda Fabia!

Првиот модел на BMW со погон на предните тркала, новиот компактен хечбек на Nissan и новиот урбан...

Škoda Octavia ќе се нуди и со погон на сите четири тркала!

Еден од нашите фаворити, одличната Škoda Octavia ќе биде достапна со погон на сите четири тркала,...

Skoda најавува нова, тркачка Fabia R5!

По минатогодишната најава, Skoda објави неколку фотографии од камуфлирана Fabia R5 која ќе...

Претставена новата Škoda Fabia Combi, ветува багажен простор од 530 литри!

Чешката дивизија на Volkswagen групацијата ја претстави караванската изведба на новата Fabia која...

Први официјални фотографии од новата Škoda Fabia!

По неколкуте „тизери,“ денес Škoda ги објави првите фотографии од новата Fabia, а Jozef Kaban,...

Škoda внимателно ја најавува новата Fabia!

Третата генерација на популарната Fabia се очекува да биде официјално прикажана во текот на...

Новата Skoda Fabia доаѓа со целосно нови бензински и дизел мотори!

Наскоро ја очекуваме и официјалната премиера на новатa Skoda Fabia, а веќе е објавено дека ќе се...

ТЕСТ: Škoda Yeti 2.0 TDI Adventure – Подготвен за секакви авантури!

Урбаниот теренец на Škoda ни е еден од омилените автомобили и навистина уживавме во можноста...

ТЕСТ: Škoda Octavia RS TDI – Економичен чешки спортист со германски гени и дизелско срце!

Škoda Octavia RS е автомобил кој го буди вниманието на сите автомобилски ентузијасти –...

Škoda го подготви екстремниот Yeti Extreme за овогодинешниот Wörthersee!

Чешкиот производител реши да подготви уникатна верзија на популарниот Yeti за овогодинешниот...

Skoda ќе го претстави Citijet концептот на Worthersee 2014!

Секоја година Volkswagen и неговите ограноци претставуваат интересни концепти на Worthersee...

Неколку примероци на Skoda Octavia RS пристигнаа во Македонија!

Неколку примероци од најмоќната верзија на Skoda Octavia пристигнаа во Македонија – а ние...

Skoda ќе нуди Yeti обвиено во вештачко крзно!

За оние кои сакаат да бидат поблиску до мистериозниот и невидлив снежен човек од Хималаите,...

ТЕСТ: Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI Ambition – Функционалноста пред сè!

Новиот Rapid Spaceback е природна еволуција на успешниот Rapid – хечбек изведбата нуди зголемена...