full screen background image
Search

ТАГ: ,

Skoda VisionC концепт – Визија за спортски купе-седан од Чешкиот производител!

Skoda пред само неколку минути ги објави деталите околу VisionC концептот кој ќе го претстават на...

Официјално доделена наградата за Автомобил на Годината на Skoda Octavia!

Во пријатна атмофера во клубот Станица 26 му беше доделена наградата за Автомобил на...

Премиера: Skoda Octavia Scout – Вистински авантурист!

Новата Skoda Octavia Scout покрај практичноста и квалитетот, на купувачите ќе им понуди и погон на...

Škoda Octavia е Автомобил на Годината во Македонија за 2014!

Неочекувано, жирито ги објави резултатите од изборот за Автомобил на Годината. Титулата ја...

Skoda Vision C е најава за купе со пет врати за Чешкиот бренд!

Skoda не запира ниту за момент – по грстот нови и освежени модели, во Женева ќе ни претстави...

Skoda ја претстави Combi Outdoor верзијата на Superb!

Оние кои сакаат навистина многу простор и практичност, но истовремено сакаат повремено да...

Skoda Octavia Greenline – 3.2 литри дизел на 100 километри!

Чешкиот огранок на Volkswagen групацијата во Велика Британија ќе понуди Greenline верзија на Octavia, за...

Skoda Superb доби мало доработување од Cam Shaft & OK Chiptuning

Експертите за фолии Cam Shaft заедно со OK Chiptuning изработија специјална верзија на најголемиот...

Официјално претставен обновениот Skoda Yeti

Чешкиот бренд го подмлади кросоверот Yeti и го подели на две посебни верзии кои се нарекуваат...

Премиера: Skoda Rapid Spaceback – младиот компакт на Skoda!

Skoda тукушто ги дигна покривките од новиот Rapid Spaceback – модел кој треба уште повеќе да ја...

Германец поминал милион километри со Skoda Fabia

Германецот Петер Кирхоф со својата Skoda Fabia 1.9 TDI, произведена 2000-та година, до сега поминал...

ТЕСТ: Skoda Octavia 1.2 TSI 105 Ambition – Доминантно добра!

Новата Octavia е борецот во кој Skoda го гледа новиот шампион. Дали Octavia го има она што е потребно за...

Skoda Octavia RS – Најбрзата Octavia досега!

Skoda конечно ги објави официјалните податоци за најмоќната изведба на новата Octavia, која...

Официјално претставен Skoda Rapid Sport Concept

Skoda го изложи концептот Rapid Sport на најпопуларниот VW собир во Wörthersee, Австрија.