Утринска Гимнастика: Фаќање стрела во лет со Škoda Octavia RS 245! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Фаќање стрела во лет со Škoda Octavia RS 245!

Главната улога во овој подвиг ја имаат Škoda Octavia Combi RS 245, инструкторот по боречки вештини Markus Haas и олимпискиот стрелец Laurence Baldauff.

Врвната Škoda Octavia Combi RS 245 е одличен караван – под поклопецот се крие 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 245 коњски сили и 370 Nm вртежен момент кон сите четири тркала преку шест-степен мануелен или седум степен DSG автоматски менувач. Забрзувањето „до стотка“ трае само 6.6 секунди, а тие перформанси се покажаа како доволни за овој несекојдневен подвиг – а Markus ја фати стрелата при брзина од 216 километри на час!

Погледнете!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.