full screen background image
Search

ТАГ:

Новата Skoda Fabia доаѓа со целосно нови бензински и дизел мотори!

Наскоро ја очекуваме и официјалната премиера на новатa Skoda Fabia, а веќе е објавено дека ќе се...

ТЕСТ: Škoda Yeti 2.0 TDI Adventure – Подготвен за секакви авантури!

Урбаниот теренец на Škoda ни е еден од омилените автомобили и навистина уживавме во можноста...

ТЕСТ: Škoda Octavia RS TDI – Економичен чешки спортист со германски гени и дизелско срце!

Škoda Octavia RS е автомобил кој го буди вниманието на сите автомобилски ентузијасти –...

Škoda го подготви екстремниот Yeti Extreme за овогодинешниот Wörthersee!

Чешкиот производител реши да подготви уникатна верзија на популарниот Yeti за овогодинешниот...

Skoda ќе го претстави Citijet концептот на Worthersee 2014!

Секоја година Volkswagen и неговите ограноци претставуваат интересни концепти на Worthersee...

Неколку примероци на Skoda Octavia RS пристигнаа во Македонија!

Неколку примероци од најмоќната верзија на Skoda Octavia пристигнаа во Македонија – а ние...

Skoda ќе нуди Yeti обвиено во вештачко крзно!

За оние кои сакаат да бидат поблиску до мистериозниот и невидлив снежен човек од Хималаите,...

ТЕСТ: Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI Ambition – Функционалноста пред сè!

Новиот Rapid Spaceback е природна еволуција на успешниот Rapid – хечбек изведбата нуди зголемена...

Skoda VisionC концепт – Визија за спортски купе-седан од Чешкиот производител!

Skoda пред само неколку минути ги објави деталите околу VisionC концептот кој ќе го претстават на...

Официјално доделена наградата за Автомобил на Годината на Skoda Octavia!

Во пријатна атмофера во клубот Станица 26 му беше доделена наградата за Автомобил на...

Премиера: Skoda Octavia Scout – Вистински авантурист!

Новата Skoda Octavia Scout покрај практичноста и квалитетот, на купувачите ќе им понуди и погон на...

Škoda Octavia е Автомобил на Годината во Македонија за 2014!

Неочекувано, жирито ги објави резултатите од изборот за Автомобил на Годината. Титулата ја...

Skoda Vision C е најава за купе со пет врати за Чешкиот бренд!

Skoda не запира ниту за момент – по грстот нови и освежени модели, во Женева ќе ни претстави...

Skoda ја претстави Combi Outdoor верзијата на Superb!

Оние кои сакаат навистина многу простор и практичност, но истовремено сакаат повремено да...