Утринска Гимнастика: Подготвени за новиот Skoda Kodiaq RS? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Подготвени за новиот Skoda Kodiaq RS?

Чешкиот бренд забрзано го најавува новиот Kodiaq RS кој ќе ја има својата премиера следниот месец на Саемот на Автомобили во Париз.

Kodiaq RS ќе биде првиот модел на Skoda кој стандардно ќе доаѓа со предни светла со LED технологија,  како и првиот кој стандардно ќе добие дигитален панел со инструменти пред возачот. Друг новитет ќе биде и Dynamic Sound Boost системот кој „вештачки“ ќе го подобрува звукот на моќниот турбодизел за поголемо уживање во возењето. Иако ваквите системи наоѓаат многу критики, нам не ни сметаат.

Наскоро ќе ги имаме сите информации!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.