pagani – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Pagani Imola Roadster добива твин-турбо AMG V12 со 850 коњски сили!

Поминаа повеќе од четири години откако за првпат беше прикажана Huarya Imola, а сега Pagani конечно...

ПРЕМИЕРА: Pagani Utopia има 860 коњски сили и мануелен менувач!

Наследникот на Huayra не ги следи трендовите и (сега за сега) ја отфрла хибридизацијата, па и...

Утринска Гимнастика: Врисокот на V12 моторот на Pagani Huayra R

Pagani објави видео од епската симфонија која ја произведува моторот на нивниот најнов...

Официјално: Pagani Huayra R доаѓа со атмосферски V12 со 850 кс!

Pagani го претстави екстремниот хиперавтомобил наменет исклучиво за тркачките патеки, базиран...

Утринска Гимнастика: Имагинацијата и посветеноста нè движат нанапред

Да ја започнеме новата година со едно прекрасно видео од Pagani, кое ни порачува да сонуваме за...

Новата Pagani Huayra Tricolore оддава почит на Италијанската Аеробатска Патрола

Pagani ја претстави специјалната Huayra Tricolore, направена по повод 60 годишнината на најголемата...

Екстремната Pagani Huayra Roadster BC напаѓа со аеро-бодикит и 6-литарски V12 со 802 коњски сили!

6-литарскиот твин-турбо V12 испорачува 802 коњски сили и 1050 Nm вртежен момент – и на 1250...

Запознајте ја старо-новата Pagani Zonda „Zun“

Pagani – италијанскиот производител на ултра-ексклузивни хипер-автомобили – од неодамна...

Pagani Huayra Lampo – Мега-автомобил во чест на Fiat Turbina!

Pagani во соработка со Lapo Elkann подготви специјална изведба на Huayra – која го носи името Lampo и...

ПРЕМИЕРА: Pagani Huayra Roadster – Врвна егзотика со 764 коњски сили за само 2.28 милиони евра!

Pagani тукушто ја претстави новата Huayra Roadster – која е полесна, побрза и помоќна од „обичната“...

Утринска Гимнастика: Звуците на новата Pagani Huayra BC!

Ако „обичната“ Pagani Huayra не е доволно специјална, тука е новата Huayra BC – во Женева...

Утринска Гимнастика: Како е да се биде тест-возач на Pagani!

Работа од соништата – да се биде тест возач на производител на егзотични возила како што е...

Утринска Гимнастика: Дрифт со Pagani Huayra

Автомобилскиот новинар Крис Харис сними интересно видео во кое прикажува возбудливи дрифт...

Pagani Zonda Revolucion – 800 коњски сили, исклучиво за на тркачката патека!

Брилијантниот Horacio Pagani тукушто ја најави последната Zonda – а тоа ќе биде налудничавата Zonda...