full screen background image
Search

ТАГ: ,

Opel Adam Rocks – Кросовер концепт со повлекувачки покрив

Европската дивизија на General Motors, Opel, ќе го претстави новиот Adam Rocks Concept  на 83-тиот автомобилски...

Opel со нов 1.6-литарски турбо дизел

Европскиот оддел на GM претстави нов 1.6-литарски четири-цилиндарски турбо дизел агрегат, кој...

Chevrolet Malibu и Opel Astra Sedan достапни во Македонија!

Веќе еднаш го покажавме Chevrolet Malibu, автомобилот кој нашите острооки фотографи го начекаа пред...

Opel се враќа на тркачките патеки!

Опел денес приреди големо изненадување, а тоа е дека се враќа на тркачките патеки! По тој...

Официјално: 2013 Opel Cascada

Opel денес ја претстави новата премиум кабриолет варијанта од Astra, наречена Cascada, која ќе...

Opel Adam ќе има и кабриолет варијанта

Opel планира да претстави кабриолет верзија од градскиот малишан, која ќе се појави на пазарот...

Наредната Corsa ќе изгледа како Astra GTC

Новата петта генерација на Corsa ќе биде инспирирана од изгледот на сегашната Astra GTC, а ќе почне...

Оpel-овиот 2.0 BiTurbo CDTI во целата гама на Astra

Оpel ја зголеми достапноста на 2.0-литарскиот битурбо дизел мотор во гамата на Astra, така што...

Opel Corsa All Black/White Colour Edition

Opel одлучи да ја прошири понудата за популарниот градски автомобил, Corsa. Таа сега во својата All...

Во 2013 ќе оживее Opel Omega – базирана на Cadillac XTS

Opel претходно објави дека компанијата работи на нов водечки модел, а сега започнаа да се...

Opel Adam – Први промотивни видеа!

Откако вчера први ви ги пренесовме официјалните  податоци за новиот Opel Adam, денес ви ги...

Официјално: Opel Adam – Модерен Градски Малишан

Ова е Opel Adam, автомобил од А-сегментот со многу опции за персонализација, спремен да им се...

Панорама: Opel Astra OPC – Најбрзата Astra досега!

Започна продажбата на најмоќната Astra која може да се купи – а таа може да се пофали со 280...

CARclub.mk на 150-тиот роденден на Opel!

По повод 150-тиот роденден, Opel вчера организираше една посебна манифестација, проследена со...