full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mugen Honda CR-V Design Study

Mugen, тјунинг партнерот на Honda, претстави дизајнерска студија направена на база на новиот CR-V...

Honda Civic Aero pack

Honda објави интересен аеро бодикит за новиот Civic – сега тој е поагресивен и подинамичен!

Honda CR-Z Concept со компресор на 2012 SEMA

На 2012 SEMA Show во Лас Вегас, Honda претстави концептен модел за побрза и поспортска верзија од CR-Z.

Honda подотвува Civic Wagon

Honda на овогодинашниот автомобилски саем во Париз објави дека планира да претстави караван...

Затегнување на брчките за Honda CR-Z

Honda го искористи саемот во Париз за да го претстави освежувањето на CR-Z на Европскиот пазар.

Honda Civic Type R доаѓа во 2015

Главниот извршен директор на Honda потврди дека Јапонскиот автомобилски производител ќе...

Мега галерија: 2013 Honda CR-V

Веќе добро знаеме како ќе изгледа новиот компактен кросовер на Honda, но сега да го погледнеме...

Новиот процес за бојадисување на Honda е за 25% поефикасен

Од сите посебни процедури кои се потребни за правилно произведување на еден автомобил,...

Први официјални фотографии од Honda Accord

Новиот генерација на Honda Accord веќе не е тајна! Honda одлучи да покаже неколку фотографии од...

Премиера: Новиот 2013 Honda CR-V за Европски Пазар

Honda го откри новиот CR-V за Европскиот пазар, цели осум месеци по претставувањето на...

Honda Mugen CR-Z GT подготвена за тркачките патеки!

Беше само прашање на време кога ќе видиме тркачка верзија на хибридното купе на Хонда.