Утринска Гимнастика: Невозможното е возможно, според Honda! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Невозможното е возможно, според Honda!

Во новата реклама за Honda CR-V i-DTEC Diesel, Honda користи неколку креативни оптички илузии за да покаже дека невозможното, всушност сепак е возможно.

Ние веќе ја возевме новата Honda CR-V опремена со 2-литарски бензинец и бевме импресионирани од комфорот и диманичноста кои ги нуди новиот Јапонски SUV. Сепак, би сакале да седнеме зад воланот и на модел опремен со дизел мотор за да искусиме како CR-V се однесува со дизелско срце под поклопецот на моторот.

Но и без разлика на избраниот мотор, новата реклама за CR-V 1.6 i-DTEC Diesel е навистина креативна – погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.