full screen background image
Search

ТАГ: ,

BMW ја освежи својата најголема лимузина – Series 7!

BMW ги објави деталите и фотографиите од освежената Серија 7!

F30 BMW Serie 3 by 3D Design

Веќе добро познатите Јапонски тјунери 3D Design претставија еден нов аеро стајлинг пакет за...

Со следната генерација на BMW Серија 7 доаѓа и M770i xDrive

Следната генерација на BMW серија 7, најверојатно ќе добие и свое М издание под ознаката М770i...

BMW 6-Series Gran Coupe by AC Schnitzer

Германската тјунерска компанија, AC Schnitzer, го претстави нивниот нов тјунинг пакет за BMW Серија...

Наследникот на BMW Серија 1 М Coupe доаѓа во 2014

BMW ќе го претстави наследникот на Серија 1 М Coupe на Северно Американскиот Интернационален...

Замената на BMW X1 доаѓа во 2015

BMW-овиот кросовер X1 се покажа многу успешен на пазарот, па сега започнуваат да се шират...

BMW 235i Coupe

BMW идната година ќе ја претстави новата генерација на Series 1 Coupe, но oвој пат најмалото купе на...

Нов стајлинг за BMW M6 од Lumma Design

Новиот BMW M6 со неговите 560 КС е најбрзата купе/кабриолет верзија од BMW Серија 6. Lumma Design прикажа...

Утринска гимнастика: Новиот BMW M6!

За ова утро подготвивме неколку видеа за еден одличен автомобил – BMW M6!

BMW M5 си мисли дека е куршум!

Сакате да видите нешто необично убаво? Ви ја препорачуваме M5 рекламата снимена од одделот на...

Vorsteiner BMW X5M

BMW X5M доби свој стајлинг пакет од познатата тјунинг куќа – Vorsteiner!

Видео: Како се произведува BMW Серија 3

Секогаш ни било интересно кога сме можеле да видиме зад кулисите, и да дознаеме како се...

Нови информации за BMW i моделите

BMW за својот нов под-бренд “i” отвори специјализирана продавница во Лондон, a за да биде...

BMW Individual 7 Series by Didit Hediprasetyo

BMW претстави една ексклузивна верзија на веќе луксузната 7-ка. Дизајнот е на Индонезискиот...